Kapadokya Balon Turu - S.S.SErken rezervasyon yapmalı mıyım?

Erken rezervasyon yapmanız tavsiye edilir. Balon uçuşlarının sınırlı olması nedeniyle kapadokya bölgesin de yaşanacak yoğunluk durumunda tatilinizi balon turu yapamadan tamamlamak zorunda kalabilirsiniz.


Balon uçuşları saat kaçta başlıyor?

Balon uçuşları mevsime göre sabah 5-6 gibi havanın müsait olduğu zamanda başlar böylece müthiş bir deneyim olan Kapadokya da gün doğumunu da izleme fırsatını elde etmiş olursunuz. Ayrıca hava şartlarına göre öyleden sonra da uçuşlar gerçekleşmektedir.


Çocuklar balon turuna katılabilir mi?

0-5 yaşları arasında çocukların balon turuna katılmaları yasaktır. En az 6 yaşında olmaları gerekmektedir.


Halime kadınlar balon turuna katılabilir mi?

Halime kadınların uçuşlara katılması tavsiye edilmez. Uçuşlara katılan ailenizi veya arkadaşlarınızı iniş anında ekibimizle birlikte karşılayabilirsiniz.


Balon Uçuşu hangi durumlarda iptal olur?

Sıcak hava balonu sadece hava şartlarının müsait olduğu günlerde gerçekleşir 11 km den fazla rüzgâr olması durumunda ayrıca sis, yağmur, kar gibi hava olaylarının görülmesi durumunda iptal olur. İleri tarih de yeni bir program belirlenir katılamamanız durumunda ücret tamamen iade edilir.


Sıcak hava balonu uçuşu için en uygun hava şartları nedir?

Sıcak hava balonu için havanın soğuk rüzgârın az olması en iyi hava koşuludur. Bu sebeple uçuşlar alacakaranlıktan önce başlar.


Uçuş için yanımda ne getirmeliyim?

Kapadokya’nın eşsiz güzelliklerin yakalamanız için fotoğraf makinesi, video kamera getirmeniz tavsiye ederiz.


Uçuş için nasıl giyinmeliyim?

Uçuşların sabah erken saatlerde gerçekleşmesi nedeniyle hava oldukça soğuktur. Balonun yükselmesi ile soğukluk daha da artar. Uzun kollu kalın kıyafetler giyilmesi tavsiye edilir, uçuş süresince 1 saat kadar ayakta kalacağınız için düz tabanlı ayakkabılar giymeniz yararlı olacaktır.


Uçuş sonunda otelimize nasıl döneceğiz?
Uçuş sonrasında balonun inişi ile yer ekibimiz tarafından karşılanacaksınız transferiniz tarafımızdan gerçekleştirilecektir. Ayrıca bölge turlarına katılmak isterseniz gerekli zaman kalacaktır.


Balon nereye inecek?

Sıcak hava balonlarının nereye ineceği daha önceden belli değildir. Uçuş sonunda pilotumuz balonu en uygun geniş bir alana indirecektir.


Sıcak hava balonlarında güvenlik standartları nedir?

Ülkemizde sıcak hava balonları Sivil Havacılık kurumunun denetimi altındadır. Uçaklara uygulanan kurallar geçerlidir.


Balon ne kadar yükselecek?

Sıcak hava balonu vadiler, peri bacaları arasında uçuş en iyi yükseklikte seyredecektir maksimum 900 metreye kadar yükselecektir.


Balon ne kadar uzaklığa uçacak?

Balon tamamen rüzgârın yönüne ve hızına bağlı olmakla birlikte 4 - 20 km arasında bir uçuş gerçekleştirecektir.


Balon ile nereye uçacağız?

Rüzgârın belirleyeceği yönde vadi, peribacalarını kuş bakışı göreceksiniz.


Balon Uçuşu toplamda kaç saat sürecek?

Uçuş öncesi transfer 30 dakika, sonrasında uçuş hazırlıkları ve kahvaltı 30 dakika, uçuş ve sonrasında şampanya kutlaması ve uçuş sertifikası verilmesi 90 dakika, geri dönüş transferi ile ortalama 3 saat kadar sürmektedir.


Balon sepeti kaç kişiliktir ve fazla yolcu alınır mı?

Balon Sepeti üretici firmanın belirleyeceği kapasite ile birlikte 8 – 36,küçük balonlar 2 – 4 kişiliktir. Fazla veya eksik yolcu ile uçuş kesinlikle gerçekleştirilmez, uçuşun güvenli bir şekilde gerçekleşmesi için belirli bir ağırlık ve denge sağlanmalıdır.


Uçuş için transfer nerelerden gerçekleştiriliyor?

Avanos, Ürgüp, Göreme, Uçhisar ve bölgede konakladığınız otel pansiyon vb. her yerden transfer gerçekleştirilir. Daha uzak mesafeler için ek ücret karşılığında transfer hizmetimizde mümkündür.


Uçuş için transfer ne zaman gerçekleştirilecek?

Bir gün öncesinden operasyon ekibi tarafından telefon veya e-mail bilgilendirme yapılacaktır.